7.11. Anulowanie płatności (przelewu)

Jeśli zleciłeś przelew i go podpisałeś, ale chcesz odwołać płatność - po pierwsze zweryfikuj jego status. Aby to zrobić wybierz: Przelewy > Lista przelewów > Niewykonane. Jeśli jest mozliwość odwołania, przy wpisie przelewu będzie widoczna opcja anulowania. W takim przypadku zaznacz przelew na liście i kliknij przycisk "Odwołaj". 

Jeśli przy wpisie przelewu nie ma opcji anulowania, możliwości odwołania są następujące: 

Przelewy dla innych użytkowników Paysera - przelewy są zaksiegowywane na koncie odbiorcy błyskawicznie, dlatego nie ma możliwości anulować przelew. W kwestii anulowania lub zwrotu przelewu należy skontaktowac się bezpośrednio z jego odbiorcą. Jeśli nie udało się skontaktowac z odbiorcą - prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta. 

SEPA przelewy (nienatychmiastowe) - W kwestii odwołania przelewu prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta. Jeśli nie został jeszcze wysłany z Paysera, po anulowaniu środki finansowy wracają na konto wysyłającego w ciągu kilku minut. Jeśli przelew został wysłany, zwrot może sie odbyc tylko za zgodą odbiorcy. Opłaty związane z anulowaniem przelewu oraz dodatkowe informacje są dostępne TU

Przelewy SEPA Instant - przelewy są zaksięgowywane na koncie odbiorcy błyskawicznie, dlatego nie ma możliwości anulować przelew. Zwrot przelewu może się odbyć jedynie za zgodą odbiorcy. Opłaty związane z anulowaniem przelewu oraz dodatkowe informacje są dostępne TU.

Przelewy międzynarodowe, inne przelewy w walucie innej niz EUR - prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta. Udzielimy informacji, w jaki sposób, w zalezności od banku, będzie można anulować przelew (ile czasu to potrwa, jakie opłaty nalicza dany bank za anulowanie płatności).