Baza wiedzy
7.30 Otrzymałem podejrzany telefon, co powinienem zrobić?

Jeśli otrzymałeś podejrzane połączenie, a rozmówca przedstawił się jako pracownik Paysera lub inna osoba, która potrzebuje informacji o Twoim koncie i poprosił Cię o podanie danych osobowych lub danych do logowania, lub podyktować kody, które otrzymałeś w wiadomości tekstowej, natychmiast zakończ połączenie. Pamiętaj, że konsultanci Paysera nie dzwonią do klientów, chyba że rozmowa została wcześniej umówiona, a zwłaszcza nie pytają o Twoje dane osobowe. 

Jeśli jednak udostępniłeś swoje dane osobowe i osobom trzecim udało się uzyskać dostęp do Twojego konta na Paysera, lub jeśli zauważyłeś, że dokonałeś płatności, których nie zainicjowałeś, niezwłocznie skontaktuj się z Centrum Obsługi Klientów Paysera. Informacje kontaktowe znajdziesz tutaj

W czasie rozmowy z konsultantem podaj jak najwięcej szczegółów, aby mógł on podjąć odpowiednie działania.

Zalecamy również, abyś zapoznał się z tym, jak oszuści próbują wyłudzić od Ciebie pieniądze i nigdy nie ujawniał swoich danych osobowych! Paysera dba o Twoje bezpieczeństwo finansowe, dlatego dzielimy się informacjami o najczęstszych oszustwach finansowych, wskazówkami, jak chronić się przed oszustwami internetowymi i jak chronić dane swojej karty Visa.