13.1.04 Czy płacenie za pośrednictwem UIP jest bezpieczne?
  • Usługa UIP może być świadczona wyłącznie przez licencjonowanych dostawców usług płatniczych (na Litwie listę dostawców można zobaczyć tutaj), którzy mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo płatności i poufność danych.
  • Paysera nie przechowuje w systemach informatycznych i na używanych serwerach żadnych danych płatnika związanych z osobistymi informacjami zabezpieczającymi. 
  • Spersonalizowane dane do logowania są używane tylko podczas jednorazowej sesji, podczas której są przez cały czas zaszyfrowane i w systemie Paysera nie mogą być widoczne ani przywracane czy używane. W związku z tym płatnik, za każdym razem, gdy zażąda inicjacji zlecenia płatności musi ponownie potwierdzić swoją tożsamość w banku prowadzącym jego rachunki. 
  • Dane podane przez płatnika podczas realizacji płatności przekazywane są do banku płatnika wyłącznie bezpiecznym kanałem, który jest chroniony certyfikatem SSL. Dzięki temu dane połączenia płatnika z bankowością elektroniczną oraz kody do potwierdzania zleceń płatniczych i/lub żądania informacji o rachunku (autoryzacja) pozostają bezpieczne i nie mogą być przechwycone przez osoby trzecie.
  • Więcej informacji o najwyższym poziomie bezpieczeństwa Paysera możesz znaleźć tutaj.