Baza wiedzy: 9. Karta Visa
9.26 Nie otrzymałem swojej karty Visa, co robić?

Karta jest dostarczana pod wskazany przez Ciebie adres. Termin dostawy zależy od wybranej metody dostarczenia i kraju. Po zamówieniu karty na koncie zobaczysz wstępną datę jej dostarczenia. Karta jest zazwyczaj zostaje dostarczona przed upływem wskazanego terminu.

Jeśli karta nie została dostarczona we wskazanym terminie:

  • zalecamy trochę poczekać. Zwracamy uwagę, że ze względu na opóźnienia w przesyłkach i poczcie, czas dostawy może być dłuższy niż określony w systemie.
  • jeśli jako sposób dostarczenia karty został wybrany list polecony lub przesyłka za pośrednictwem TNT, na Twój adres e-mail został wysłany numer śledzenia przesyłki. Zawsze możesz sprawdzić dokładną lokalizację swojej karty, korzystając z numeru śledzenia przesyłki.
  • jeśli jako metoda dostarczenia karty została wybrana poczta zwykła, dostawa karty zazwyczaj trwa dłużej. W takim przypadku niestety nie ma numeru śledzenia i nie ma możliwości sprawdzenia, gdzie znajduje się karta. Zalecamy czekać dłużej.
  • sprawdź, czy poprawnie wpisałeś adres dostarczenia karty. Jeśli adres jest niepoprawny lub karta nie może zostać dostarczona odbiorcy, zazwyczaj takie karty są nam zwracane. Po otrzymaniu zwróconej karty niezwłocznie poinformujemy Cię o tym  e-mailem.
  • Po upływie przewidzianego terminu dostarczenia karty, w menu po lewej stronie konta w sekcji Rachunki i karty> Przegląd kart nad Twoją kartą pojawi się przycisk Anuluj / Zamów nową. Jeśli nie chcesz czekać, możesz zamówić nową kartę.

Przypominamy, że po zamówieniu i otrzymaniu karty trzeba ją aktywować w ciągu 3 miesięcy od daty jej produkcji.