Dažniausiai užduodami klausimai: 3. Sąskaitos nustatymai
3.06. Pasikeitė telefono numeris ir nebegalite prisijungti prie savo Paysera paskyros.
  • Jei nebeturite telefono numerio, kuris buvo patvirtintas Paysera paskyroje ir norite pasikeisti į kitą, rekomenduojame prie paskyros prisijungti, naudojantis Paysera programėle. Šiuo būdu prisijungus prie paskyros, jums nereikės atlikti jokio papildomo prisijungimo tvirtinimo. Prisijungę, naują telefono numerį galėsite pasikeisti ir pasitvirtinti kairiajame meniu pasirinkę Nustatymai > Sąskaitų nustatymai > Telefono numeriai > Pridėti telefono numerį. Pridėtą naują numerį patvirtinkite bei nustatykite, kad juo būtų siunčiami patvirtinimai, tai atlikite ties eilute „Telefonas, kuriuo siųsti patvirtinimus”
  • Jei neturite galimybės prie paskyros prisijungti naudojantis Paysera programėle, paskambinkite į klientų aptarnavimo skyrių iš naujojo telefono numerio. Pokalbio metu konsultantai jus identifikuos ir nurodys telefono numerio pridėjimo procedūrą. Vadovaujantis ja, jums bus pridėtas ir patvirtintas naujas telefono numeris. Primename, jog dėl saugumo reikalavimų, jums bus būtina atlikti papildomą identifikaciją, pakartotinai pateikiant dokumento kopiją bei asmenukę arba atliekant Skype video skambutį.

Svarbu. Vieną telefono numerį gali pridėti ir naudoti tik vienas Paysera klientas. Jei telefono numerį Paysera sistemoje jau naudoja bei yra patvirtinęs kitas asmuo, prisidėti jo savo paskyroje negalėsite.