Dažniausiai užduodami klausimai: 3. Sąskaitos nustatymai
3.06 Pasikeitė telefono numeris ir nebegalite prisijungti prie savo Paysera paskyros.
  • Jei nebeturite telefono numerio, kuris buvo patvirtintas Paysera paskyroje ir norite pasikeisti į kitą, rekomenduojame prie paskyros prisijungti, naudojantis Paysera programėle. Šiuo būdu prisijungus prie paskyros, jums nereikės atlikti jokio papildomo prisijungimo tvirtinimo. Prisijungę, naują telefono numerį galėsite pasikeisti ir pasitvirtinti kairiajame meniu pasirinkę Nustatymai > Sąskaitų nustatymai > Telefono numeriai > Pridėti telefono numerį. Pridėtą naują numerį patvirtinkite bei nustatykite, kad juo būtų siunčiami patvirtinimai, tai atlikite ties eilute „Telefonas, kuriuo siųsti patvirtinimus”
  • Jei neturite galimybės prie paskyros prisijungti naudojantis Paysera programėle, susisiekite su Klientų aptarnavimo centru dėl naujo telefono numerio pridėjimo. Primename, jog tam, kad galėtume jūsų Paysera paskyroje pridėti naują telefono numerį, visų pirma dėl saugumo turėsime jus papildomai identifikuoti video skambučiu.

Svarbu. Vieną telefono numerį gali pridėti ir naudoti tik vienas Paysera klientas. Jei telefono numerį Paysera sistemoje jau naudoja bei yra patvirtinęs kitas asmuo, prisidėti jo savo paskyroje negalėsite.