Dažniausiai užduodami klausimai: 20. Sąlyginio deponavimo (Escrow) sąskaita
20.02. Kuo naudinga sąlyginio deponavimo sąskaita ?
 • Rizikos valdymas - pirkėjas ir pardavėjas, siekdami suvaldyti galimo neatsiskaitymo arba netinkamos prekės/paslaugos kokybės riziką, nusprendžia sudaryti sąlyginio deponavimo sutartį, susitardami, kad pirkėjas pardavėjui atsiskaitys ne tiesiogiai, o per tarpininką (šiuo atveju, sąlyginio deponavimo paslaugos teikėją - Paysera).

 • Sumokėtų lėšų apsauga -Paysera, laikydamasi sutartyje esančių sąlygų, saugo į sąlyginio deponavimo sąskaitą įmokėtas lėšas bei išmoka jas pardavėjui tik tuomet, kai įvyksta sutartyje šalių aptartos sąlygos (pavyzdžiui – pateikus nustatytos formos pranešimą apie prekių gavimą).

  Neįvykus pirkėjo ar pardavėjo sandoriui, Paysera grąžina įmokėtas lėšas pirkėjui. 

 • Apsaugomi abiejų šalių interesai - Paysera siekia apsaugoti sutarties šalių, tiek pirkėjo, tiek pardavėjo interesus, todėl galite jaustis saugiai ir užtikrintai, tarpininku pasirinkę Paysera. 

             Apsaugomi pardavėjo interesai:    

               *Patikrinamas pirkėjo patikimumas

               *Nustatomos individualios turto pirkimo - grąžinimo sąlygos

               *Pinigai įmokami iš anksto - nebelieka nemokumo / mokėjimo vėlavimo rizikos

               *Nebelieka netikėtos „charge-back“ (apmokėjimo atšaukimo) rizikos

               *Turto (prekės) grąžinimo atveju pirkėjas atgauna sumokėtas lėšas, tik turtui saugiai pasiekus pardavėją

            Apsaugomi pirkėjo interesai:

               *Patikrinamas pardavėjo patikimumas

               *Nustatomos individualios turto pirkimo - grąžinimo sąlygos

               *Pinigai išmokami tik po turto perėjimo pirkėjo nuosavybei.

               *Nustatomi sandorio įvykdymo terminai - pardavėjas suinteresuotas nevėluoti.

 • Saugus ir patikimas tarpininkas - Paysera yra žinomas ilgametis finansų rinkos dalyvis, įmokų surinkimo internetu lyderis Baltijos šalyse. Įstaiga užtikrina saugų ir sklandų tarpininkavimą tiek paprastuose, tiek sudėtinguose sandoriuose.

  Įmokėtų lėšų saugumas: Nuo 2012 m. Paysera yra licencijuota elektroninių pinigų įstaiga, kuri turi teisę vykdyti veiklą, susijusią su elektroninių pinigų leidimu ir mokėjimo paslaugų teikimu visose Europos Sąjungos šalyse. Elektroninių pinigų įstaigos licenciją išdavė Lietuvos Bankas. Įstaiga yra periodiškai tikrinama ir audituojama Lietuvos Respublikos centrinio banko. Jis atlieka finansų rinkos dalyvių priežiūros funkcijas bei padeda užtikrinti skaidrią ir nepriekaištingą veiklą. Oficialus Lietuvos banko tinklalapis: www.lb.lt.

  Primename, jog klientų pinigai, laikomi Paysera sąskaitoje, yra saugomi pagal Lietuvos Respublikos elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų įstatymo 25 straipsnio 1 dalį. Šiuo atveju, klientų lėšos:

  * Laikomos tik specialiose, klientų lėšoms laikyti skirtose bankų sąskaitose;

  * Nenaudojamos įmonės reikmėms, nėra skolinamos ar investuojamos;

  * į jas negali būti nukreiptas išieškojimas pagal elektroninių pinigų įstaigos skolas.

 • Skaidrus pirkimo - pardavimo procesas - Sąlyginio deponavimo sąskaitos atidarymo procesas yra trumpas, aiškus ir skaidrus. Sąskaita viso proceso metu bus matoma visoms sandorio šalims.